Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/T21Fzb
1397/09/05 - 13:56 تاريخ انتشار: 883 تعداد بازديد: 53180 كد خبر:
وزیر اقتصاد:
گمرک پیشتاز مبارزه با تحریم است/لزوم هوشمندسازی گمرکات کشور
باید گمرک را مجهز به بهترین ابزارها کنیم. برای افزایش سهم ایران در اقتصاد بین الملل و اقتصاد داخلی و افزایش سهم گمرک در دستمزد دولت باید به ابزار و زبان گویا و هوشمند مجهز شویم.


وزیر اقتصاد با بیان اینکه گمرک پیشتاز مبارزه با تحریم است، گفت: برای دستیابی به اهدافمان باید گمرک را به بهترین ابزارها مجهز کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد دژپسند در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل گمرک ایران با اشاره به اقتصاد هوشمند اظهارداشت: باید گمرک را مجهز به بهترین ابزارها کنیم. برای افزایش سهم ایران در اقتصاد بین الملل و اقتصاد داخلی و افزایش سهم گمرک در دستمزد دولت باید به ابزار و زبان گویا و هوشمند مجهز شویم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: گمرک باید به گونه ای فعالیت کند که احساس نکنیم در این ارگان تخلفی رخ می دهد. گمرک باید پیشتاز هموارسازی مسیر توسعه و تولید در کشور باشد.

وی با بیان اینکه گمرک نقش سنتی، فشل و درجازن ندارد، گفت: گمرک یک سنگربان قوی است که از تولید داخل و سهم اقتصاد ایران در بازار بین الملل محافظت می کند.

دژپسند تأکید کرد: گمرک دو وظیفه؛ تسهیل عبور نیازمندی های تولید به داخل کشور و برطرف کردن عوامل مزاحم تولید داخل کشور را برعهده دارد. برای واردات مواد اولیه، قطعات یدکی و کالاهای سرمایه ای با رعایت قوانین، فرش قرمز پهن می کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: همچنین در چارچوب قانون با بروز فساد مقابله می کنیم، در واقع برای مقابله با فساد، اعمال قانون می کنیم نه اعمال زور.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از ورود غیرقانونی کالا به کشورباید چشم عقاب داشته باشیم، گفت: یکی از برنامه های جدی رئیس جمهور مبارزه با قاچاق است که برای تحقق این امر باید گمرکات کشور را مجهز کنیم.

دژپسند در ادامه اظهارداشت: همچنین کاهش زمان و هزینه در گمرک بسیار مهم است، زیرا منجر به ایجاد شرایط خوب برای تولید محصولی می شود که می تواند در بازارهای بین المللی عرضه شود.

وی با بیان اینکه گمرک باید فاصله کشور را با کشورهای دیگر در شاخص آزادی اقتصاد کم کند، گفت: گمرک پیشتاز مبارزه با تحریم است. ما سالها توانستیم با حیله های دشمن مقابله کنیم، الان هم قطعا می توانیم به این مقابله ادامه دهیم.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد