Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/zFbHNL
1397/09/06 - 12:28 تاريخ انتشار: 906 تعداد بازديد: 53196 كد خبر:
در معاملات امروز رخ داد؛
بازگشت نفت به کانال ۶۰ دلاری
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۴۷ سنت رسید. نفت برنت پس از افت شدید در روز جمعه مجددا به بالای۶۰ دلار بازگشته است.


قیمت نفت برنت امروز با یک سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۴۷ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، در حالی که بسیاری از تجار با نگرانی تحولات نشست گروه ۲۰ در اواخر این هفته و نشست اوپک در هفته آینده را دنبال می کنند، قیمت نفت امروز اندکی کاهش داشت.

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با یک سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۴۷ سنت رسید. نفت برنت پس از افت شدید در روز جمعه مجددا به بالای۶۰ دلار بازگشته است. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۱۰ سنت افت به ۵۱ دلار و ۵۳ سنت رسید.قیمت نفت نسبت به ارقام بالای ثبت شده در ماه اکتبر تقریبا یک سوم کاهش داشته که ناشی از عرضه بالا و افت گسترده شاخص ها در بازارهای مالی بوده است.

جک آلاردایس، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: به نظر می رسد که افت اخیر قیمت ها، ناشی از این احساس منفی شکل گرفته در بازار به دلیل افت شاخصهای بورس، وضعیت ژئوپلتیک، کاهش تقاضا و افزایش عرضه است.

وی افزود: نتیجه نشست گروه ۲۰ در آخر هفته جاری که در آن چین و آمریکا در مورد اختلافات تجاری مذاکره خواهند کرد و همچنین نتیجه نشست اوپک در هفته آینده تاثیر زیادی بر وضعیت آینده بازار نفت خواهد داشت.

رهبران گروه ۲۰ که متشکل از بزرگترین اقتصادهای جهان هستند، قرار است طی روزهای ۳۰ نوامبر و اول دسامبر در بوینس آیرس گردهم جمع شوند. جنگ تجاری میان آمریکا و چین موضوع اصلی این نشست خواهد بود.

یکصد و هفتاد و پنجمین نشست سالانه اوپک نیز قرار است روز ۶ دسامبر در مقر این سازمان در وین برگزار شود. اوپک در این نشست به همراه سایر تولید کنندگان از جمله روسیه موضوع سیاست تولید را مورد بحث قرار خواهد داد.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد