Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/tRznr4
1397/09/07 - 11:52 تاريخ انتشار: 1282 تعداد بازديد: 53229 كد خبر:
اتفاقات مهمی در آرژانتین روی خواهد داد؟
صلح تعرفه ای نزدیک است
افزایش شاخص دلار به بالاترین سقف یک سال گذشته، در پی احتمال ایجاد صلح میان آمریکا و چین به ثبت رسید که موجب افزایش امید به سرمایه گذاری در میان سهامداران در جهان شد.

بازارهای آسیایی در پی احتمال ایجاد صلح میان چین و آمریکا با روند افزایشی همراه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، افزایش شاخص دلار به بالاترین سقف یک سال گذشته، در پی احتمال ایجاد صلح میان آمریکا و چین به ثبت رسید که موجب افزایش امید به سرمایه گذاری در میان سهامداران در جهان شد.

در این میان شاخص آسیا پاسفیک در میان روند منفی و مثبت رفت و آمد زیادی را داشت و در آخرین لحظات معاملاتی با هیچ گونه تغییری نسبت به دیروز معامله شد.

در این میان، شاخص اصلی بورس استرالیا و کره جنوبی با کاهش نسبی 0.2 درصدی همراه شدند.

در ادامه، شاخص نیکی ژاپن با رشد 0.7 درصدی رو به رو شد و شاخص CSI چین با تغییرات اندکی به معاملات ادامه داد.

بازارهای آسیایی پس از اظهارات دونالد ترامپ در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال با روند افزایشی همراه شدند و به این روند ادامه دادند.

ترامپ در این مصاحبه اعلام کرد که ایجاد صلح تجاری میان چین و آمریکا امری بعید نیست اما به نظر نمی رسد تا نخستین روز از سال جدید میلادی این اتفاق روی دهد.

ترامپ بیان داشت که درخواست چین مبنی بر کاهش تعرفه از 25 درصد به 10 درصد را تا روشن شدن متمم های توافق نامه صلح تجاری نمی پذیرد. این خبر نشان از احتمال صلح تجاری میان چین و آمریکا را افزایش داد و موجب رشد شاخص های اصلی در وال استریت شد .

لری کودلاو، مشاور اقتصادی کاخ سفید از برگزاری شام رسمی میان ترامپ و پژی جینپینگ خبرداد. مراسمی که در حاشیه نشست گروه جی 20 در آرژانتین برگزار خواهد شد. وی معتقد است شاید با برگزاری این شام رسمی بتوان به توافق نزدیک شد .

وی گفت: هنور مشخص نیست که تا نشست جی 20 هر دو طرف برای برگزاری مراسم شام موافقت کنند یا خیر. هنوز مشاوران اقتصادی هر دو طرف اظهار نظری نکرده اند و حرفی در خصوص موضوع مورد بحث در این مراسم نیز عنوان نشده است.

ابن در حالی است که، ترامپ فصد دارد تعرفه ها را برای اروپا سخت تر کند. مجله آلمانی اعلام داشت که تعرفه های واردات خودرو برای اروپا در هفته آینده سخت تر خواهد شد و این مسئله موجب افت قیمت سهام شرکت های خودروسازی در اروپا شده است.

به این ترتیب شاخص دلار که متغیری برای مقایسه بین این ارز و ارزهای معتبر جهانی است در نصفه شب گذشته با رشد همراه شد و به قیمت اوج یک سال گذشته خود بازگشت .

اما سرمایه گذاران هم اکنون تمامی تمرکز خود را بر روی سخنرانی جرومی پاول رئیس فدرال رزرو قرار داده اند تا ببینیند در خصوص نرخ بهره چیزی عایدشان می شود یا خیر.

 

 

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد