Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/XkBRZ3
1397/09/09 - 10:34 تاريخ انتشار: 674 تعداد بازديد: 53244 كد خبر:
توجه بازارها به دیدار آرژانتین دوخته شده است
روند الاکلنگی شاخص های آسیایی در مسیر مثبت و منفی در حالی به ثبت رسید که دیدار ترامپ و ژی جینگ پینگ، میتواند آینده اقتصادی دنیا را تکان دهد .

بازارهای آسیایی در پی نزدیک شدن به زمان دیدار رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر چین با حرکت الاکنگی رو به رو شدند و کاملا در ابهام به سر می برند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، روند الاکلنگی شاخص های آسیایی در مسیر مثبت و منفی در حالی به ثبت رسید که دیدار ترامپ و ژی جینگ پینگ، میتواند آینده اقتصادی دنیا را تکان دهد.

در این بین، شاخص آسیا پاسفیک بین روند مثبت و منفی در رفت و آمد بود در حالی که انتشار آمار ناامید کننده اقتصادی از چین مقداری معاملات را به سمت منفی سوق داد.به این ترتیب، این متغیر معاملاتی در ابتدای معاملات با کاهش 0.1 درصدی رو به رو شد و پس از آن رشد 2.7 درصدی را به ثبت رساند.

در بازار ژاپن، شاخص نیکی با رشد 0.4 درصدی همراه شد در حالیکه شاخص کاسپی کره جنوبی در پی تصمیم بانک مرکزی این کشور به موکول کردن جلسه تصمیم گیری در خصوص نرخ بهره به آینده نزدیک، با افت 0.2 درصدی رو به رو شد.

در چین، شاخص بلوچیپ CSI با رشد 0.5 درصدی همراه شد. با این وجود، گزارش ها حاکی از این است که میزان تولیدات چین برای نخستین بار در دو سال گذشته در ماه نوامبر متوقف شده است و مشکلات اقتصادی مانع از تولیدات در این کشور شده است.

به این ترتیب تمامی توجه سرمایه گذاران به دیدار بین ترامپ و ژی جینگ پینگ معطوف شده است تا ببینند می توان به دیدار آرژانتین برای بهبود اوضاع اقتصادی در دنیا امیدوار بود .

ویکتور هوگ، مدیر تحلیل گری در موسسه بین المللی گوتای در هنگ کنگ در این خصوص اظهار داشت: حتی اگر دیدار سران چین و آمریکا به نتایح خوبی برسد نمی تواند انتظار بازاری سراسر مثبت را در هفته آینده داشت. به این دلیل که زیرساخت های اقتصادی در طول یک هفته مانند گذشته نمی شود و برای ترمیم نیاز به زمان دارد. فقط امیدواری به آینده بهتر می تواند موجب رشد شاخص ها در بازارها باشد.

در بازار آمریکا نیز شاخص داوجونز با افت 0.1 درصدی رو به رو شد و شاخص اس اند پی نیز 0.2 درصد افت کرد در حالی که شاخص نزدک هم 0.2 درصد منفی شد .

اما افت متغیرهای معاملاتی در آمریکا به این دلیل بود که خبرها در خصوص حضور پیتر ناوارو مشاور اقتصادی اوباما در جلسه آرژانتین پررنگ تر شد. حضور ناوارو به عنوان یکی از مخالفان سرسخت صلح با چین می تواند اوضاع را به گونه دیگری رقم بزند .

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد