Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/63ViGu
1397/09/09 - 12:03 تاريخ انتشار: 762 تعداد بازديد: 53251 كد خبر:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی:
کاهش قیمت دلار ادامه دارد/حباب گرانی کالا شکننده است
بعد از خروج آمریکا از برجام و اتخاذ سیاست های ارزی نادرست بازار ارز را با مسائلی روبرو شد اما بعد از تاکیدات کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر تغییر سیاست های ارزی و همچنین عواملی مانند مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا در زمینه افزایش اختیارات بانک مرکزی،حذف مالیات بر واردات طلا،افزایش اختیارات صرافی های بخش خصوصی و اصلاح سیاست های ارزی بازار ارز با روند کاهشی نرخ روبرو شده است.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه پیش بینی می شود کاهش نرخ دلار استمرار یابد، گفت:روند کاهش قیمت دلار ادامه یابد مقاومت قیمت کالاها در بازار از بین می رود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره روند کاهش قیمت دلار گفت: نرخ ارز در اقتصاد ایران متاثر از متغییر اقتصادی و غیراقتصادی بوده است، متاسفانه در ماه های اخیر عوامل غیراقتصادی نقش موثری در افزایش نرخ کاذب دلار داشته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عواملی مانند فضای روانی،فضای ناشی از تحریم ها و سوداگری به افزایش قیمت کاذب دلار منجر شد.

بررسی دلایل کاهش قیمت دلار

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از خروج آمریکا از برجام و اتخاذ سیاست های ارزی نادرست بازار ارز را با مسائلی روبرو شد اما بعد از تاکیدات کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر تغییر سیاست های ارزی و همچنین عواملی مانند مصوبات شورای هماهنگی اقتصادی قوا در زمینه افزایش اختیارات بانک مرکزی،حذف مالیات بر واردات طلا،افزایش اختیارات صرافی های بخش خصوصی و اصلاح سیاست های ارزی بازار ارز با روند کاهشی نرخ روبرو شده است.

سرمایه گذاری در بازار ارز ​ با هدف کسب انتفاع مناسب نیست

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود کاهش نرخ دلار استمرار یابد، افزود:با وجود اینکه نرخ دلار نسبت به روزهای قبل کاهش یافته اما همچنان قیمت فعلی ارز نیز همچنان واقعی نیست و بر این اساس روند کاهش نرخ باید ادامه یابد و سرمایه گذاری در بازار ارز ​ با هدف کسب انتفاع مناسب نیست.

پورابراهیمی گفت:این انتظار وجود دارد با کاهش نرخ ارز،قیمت کالاهای که به واسطه افزایش نرخ ارز گران شده است کاهش یابد هر چند بازار در برابر این موضوع مقاومت می کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اگر روند کاهش قیمت دلار تا دو ماه آینده ادامه یابد و ثبات در بازار ارز ایجاد شود مقاومت قیمت کالاها در بازار از بین می رود بنابراین باید وزارت صنعت،سازمان های حمایت از مصرف کنندگان و تعزیرات حکومتی و دستگاهی ذی ربط با نظارت موثر زمینه کاهش قیمت کالاها را فراهم کند و اگر اینگونه نشود مجلس به این بحث رسیدگی می کند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد