Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/Z4ZjYk
1397/09/11 - 15:15 تاريخ انتشار: 754 تعداد بازديد: 53296 كد خبر:
در معاملات امروز بورس تهران ثبت شد:
چرخش نگاه سهامداران به سمت تقاضا
رشد بیش از ۳هزار واحدی شاخص کل
بررسی معاملات امروز بورس تهران حاکی از سردمداری نمادهای بزرگ در مسیر صعودی است. شاخص کل که طی چند روز اخیر تحت تاثیر رفتارهای هیجانی و سلطه رفتارهای موج سواران برخی سهامداران، با تعدد عرضه ها مواجه شده بود، امروز توانست مسیر منطقی را بازیابد.
 

تالار شیشه ای امروز با رویکرد متفاوتی از سرمایه گذاران بورسی همراه بود. تقاضای وافر در بسیاری از صنایع بورسی به خصوص سهام شرکت های بزرگ از اولین دقایق معاملات باعث شد شاخص با روندی صعودی فعالیت خود را آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص بازار سهام امروز تحت تاثیر رشد تقاضا توانست بیش از ۳ هزار واحد رشد کند و بار دیگر در کانال ۱۶۳ هزار واحد قرار بگیرد. شاخص هم وزن نیز هم مسیر با شاخص کل حرکت کرد و توانست با رشد ۲۶۰ واحدی همراه شود.

أیفکس نیز در روز یکشنبه تغییر مسیر داد و توانست با رشد ۶.۳ واحدی به هزار و ۷۷۴ واحد برسد. ارزش معاملات بورس و فرابورس مجموعا به بیش از یک هزار میلیارد تومان رسید و حجم معاملات بورسی از مرز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون سهم عبور کرد.

بررسی معاملات امروز بورس تهران حاکی از سردمداری نمادهای بزرگ در مسیر صعودی است. شاخص کل که طی چند روز اخیر تحت تاثیر رفتارهای هیجانی و سلطه رفتارهای موج سواران برخی سهامداران، با تعدد عرضه ها مواجه شده بود، امروز توانست مسیر منطقی را بازیابد.

یکی از مهمترین خبرهای اثرگذار بر روند امروز معاملات مربوط به تحولات اقتصاد بین الملل بود. بازارهای جهانی طی روزهای اخیر تحت تاثیر نگرانی از نتایج جنگ تجاری آمریکا و چین به سمت فضای احتیاطی حرکت کرده بود، شب گذشته تا حد قابل توجه ای تعیین و تکلیف شد. در حاشیه نشست G20، دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و جی جینگ پینگ رییس جمهور چین با یکدیگر دیدار کرده و بر سر جنگ تجاری چند ماه اخیر به تفاهم رسیدند.

آتش بس موقت میان آمریکا و چین در حالی شکل گرفت، که آمریکا اعلام آمادگی کرد از وضع تعرفه های جدید بر کالاهای چینی خودداری کند، همچنین چین نیز وعده داد سطح خرید محصولات آمریکایی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

تنش های شدید اقتصادی میان این دو کشور طی مدت اخیر باعث شد، فلزات اساسی در بازارهای بین المللی با افت محسوسی مواجه شوند. از این رو خبر شب گذشته امیدواری ها به رشد کالاهای اساسی در بازارهای جهانی را افزایش داد. محصولات و فراورده های نفتی نیز از این تنش ها در امان نمانده و طی این مدت در مسیر نزول حرکت کردند، با این وجود امیدواری ها نسبت به رشد این محصولات نیز سیگنال مثبتی به تالار حافظ هدایت کرد.

رشد امروز شاخص کل به مدد رشد فولاد مبارکه در صدر اثرگذارترین نمادهای بورسی قابل ملاحظه بود. شرکت فولاد مبارکه اصفهان امروز شاهد حضور پررنگ بازیگران خرد در سمت خرید بود. به این ترتیب امروز این گروه بیش از ۷۰ درصد از حجم خرید را به خود اختصاص دادند. بر این اساس، بعد از شرکت مزبور ، ملی مس، گل گهر،هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی بندرعباس در رده های بعد قرار گرفتند.

فلزات اساسی امروز برترین گروه بورسی بود. ارزش معاملات این گروه امروز به بیش از ۵۲ میلیارد تومان رسید. گروه های شیمیایی،بانک ها و خودرو در رده های بعد قرار گرفتند و توانستند با اقبال قابل توجهی از سوی سهامداران همراه شوند.

دیگر تحول مهم دیگر امروز بورس تهران در زمینه تغییر مالکیت روزانه بود. بعد از سه هفته که حقوقی ها صاحبان اصلی تغییر مالکیت بودند، امروز بازیگران خرد توانستند برنده مالکیت باشند. به این ترتیب تغییر مالکیت روزانه بورس تهران، به ۲۰ میلیارد تومان و به نفع بازیگران خرد پایان یافت. حقیقی ها عمده خرید خود را در نمادهای فلزات اساسی داشتند و در آن سو حقوقی ها اقدام به جمع آوری صفوف عرضه در نمادهای بانکی کردند.

 
 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
2 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد