Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
اقتصاد کلان
https://goo.gl/ucyWAq
1397/09/17 - 11:06 تاريخ انتشار: 516 تعداد بازديد: 53414 كد خبر:
رییس کل بانک مرکزی عنوان کرد:
اکنون زمان توجه جدی به تولید ورشد اقتصادی است
با توجه به ثبات نسبی در بازار ارز، در کنار برنامه های بانک مرکزی برای تقویت تدریجی ارزش پول ملی، اکنون توجه جدی به تولید و رشد اقتصادی باید جزو اولویت های اصلی سیاست های اقتصادی کشور باشد.

  رییس کل بانک مرکزی در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: با توجه به ثبات نسبی در بازار ارز، در کنار برنامه های بانک مرکزی برای تقویت تدریجی ارزش پول ملی، اکنون توجه جدی به تولید و رشد اقتصادی باید جزو اولویت های اصلی سیاست های اقتصادی کشور باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، عبدالناصر همتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: در شرایط کنونی، تمرکز جدی بانک ها بر چگونگی تامین سرمایه در گردش تولید بسیار کلیدی است.
همتی ادامه داد: توجه داشته باشیم ضرورت اصلاح نظام بانکی که امری فوری است ما را در مسیر تضعیف بانک ها که 90 درصد تامین مالی را بر دوش دارند قرار ندهد.
وی تاکید کرد باید «سیاست پولی به صورت هدفمند برای تقویت این کارکرد تغییر یابد».
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: با خبرهای دریافتی از شروع تدریجی کانال های مالی با کشورهایی که نفت ایران را در این برهه برداشت می کنند و نیز عزم جدی صادرکنندگان در وارد کردن ارز صادراتی به چرخه اقتصاد، نیازهای وارداتی تولید به سرعت تخصیص و تامین می شود.
وی تاکید کرد: این نکته را فراموش نکنیم که در سخت ترین شرایط تحریمی و یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد از زمان آغاز فعالیت سامانه نیما (شانزدهم مردادماه) تاکنون معادل هشت میلیارد و 600 میلیون یورو ارز برای واردات کالاها و خدمات مورد نیاز کشور تامین شده است.
برپایه اطلاعات موجود، محصولات برقی، الکترونیکی و مخابراتی با 353 میلیون و 100 هزار یورو و ماشین آلات، تجهیزات و قطعات خودروسازان با 205 میلیون و 100 هزار یورو در رتبه های نخست و دوم تامین ارز سامانه نیما قرار دارند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد