Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بين الملل
https://goo.gl/WsPP4r
1397/09/17 - 13:04 تاريخ انتشار: 580 تعداد بازديد: 53424 كد خبر:
بدترین هفته معاملاتی داوجونز به ثبت رسید:
آمارهای ناامیدکننده از اقتصاد آمریکا و چین، سرمایه گذاران را در سکوت فرو برد
طی این آمار اقتصادی، صادرات چین رشد 5.4 درصدی داشته است در حالی که انتظار کارشناسان رشد 10 درصدی بوده است. واردات این کشور نیز رشد 3 درصدی داشته است که پیش بینی کارشناسان رشد 14.5 درصدی بوده است.

 انتشار آمار بسیار ناامیدکننده تولیدات در چین موجب افت شدید شاخص های معاملاتی در آخرین لحظات شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، آمار ضعیف واردات و صادرات چین در ماه نوامبر نشان از گسترش رکود اقتصادی در یکی از بزرگترین کشورهای اقتصادی در دنیا داشت.

بر اساس آمار منتشر شده، صادرات در ماه نوامبر در این کشور با رشد 5.4 درصدی نسبت به یک سال گذشته همراه بوده است این عدد در اقتصاد چین نشان دهنده ضعیف ترین عملکرد و تراز تجاری این کشور بوده است. در حالی، کاهش 3 درصدی صادرات نسبت به ماه مارچ به ثبت رسید که نسبت به پیش بینی کارشناسان 10 درصد فاصله دارد.

رشد میزان واردات در این کشور 3 درصد بوده است و کمترین میزان نسبت به نوامبر سال 2016 بوده است. در این میان، افت میزان واردات سنگ آهن و کاهش تقاضا برای آهن نیز نشان دهنده کاهش میزان ساخت و ساز و وجود رکود اقتصادی در کشور اژدهاست.

بر این اساس، طی این آمار اقتصادی، صادرات چین رشد 5.4 درصدی داشته است در حالی که انتظار کارشناسان رشد 10 درصدی بوده است. واردات این کشور نیز رشد 3 درصدی داشته است که پیش بینی کارشناسان رشد 14.5 درصدی بوده است.

اما در بازار آمریکا نیز اوضاع وخیم گزارش شده است و انتشار آمار نرخ بیکاری سرمایه گذاران را از بازار سهام دور کرده است و به این ترتیب شاخص داوجونز بدترین عملکرد هفتگی خود را به ثبت رساند.

افت شدید 4.4 درصدی شاخص داوجونز در معاملات هفته گذشته به ثبت رسید در حالی که در روز جمعه این متغیر افت 2.1 درصدی داشته است.

آمار اشتغال نامناسب آمریکا در ماه نوامبر نشان از این داشت که میزان اشتغالزایی 155 نفر بوده است در حالی که پیش بینی اقتصاددانان ایجاد 200 هزار شغل جدید بوده است .

دستمزدها طی این آمار نه تنها رشد نداشته بلکه کاهش 0.1 درصدی نیز داشته است .

 

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد