Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس اوراق بهادار
https://goo.gl/s3n21h
1397/09/17 - 13:52 تاريخ انتشار: 711 تعداد بازديد: 53425 كد خبر:
شاخص کل و هم وزن در مسیر رشد قراار گرفتند:
استارت صعودی بورس در ابتدای هفته
شاخص بورس تهران معاملات روز شنبه را با روندی صعودی به پایان رساند. بر همین اساس نماگر شاخص کل، با رشد 223 واحدی به کار خود پایان داد. شاخص کل در حالی با این میزان رشد به کار خود پایان داد، که در ساعات ابتدایی معاملات تا حدود 700 واحد رشد نیز به ثبت رساند.

  معاملات بورس تهران در اولین روز هفته با رشد شاخص بازار سهام به پایان رسید. بعد از آنکه تالار شیشه ای در هفته گذشته با بازدهی مثبت به کارخود پایان داد، امروز نیز تقاضای سهام، بر عرضه ها غلبه کرد و بازار با روندی مثبت به کار خود پایان داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص بورس تهران معاملات روز شنبه را با روندی صعودی به پایان رساند. بر همین اساس نماگر شاخص کل، با رشد 223 واحدی به کار خود پایان داد. شاخص کل در حالی با این میزان رشد به کار خود پایان داد، که در ساعات ابتدایی معاملات تا حدود 700 واحد رشد نیز به ثبت رساند. شاخص هم وزن نیز امروز با رشد همراه شد. رشد قیمتی در نمادهای کوچک باعث شد سرعت صعود این شاخص بیش از شاخص کل باشد.

در آن سو؛ آیفکس نیز امروز همسو با شاخص کل حرکت کرد. شاخص فرابورس با رشد 13.7 واحدی به سطح هزار و 858 واحد رسید. مجموع ارزش معاملات این دو بازار به حدود 700 میلیارد دلار رسید. حجم معاملات بورس نیز با عبور از مرز یک میلیارد سهم به یک میلیارد و 250 میلیون سهم ارتقا یافت.

مشاهده معاملات روز شنبه حاکی از توجه سهامداران به نمادهای خودرویی بود. شرکت های خودرویی طی روزهای گذشته شاهد تایید مصوبه افزایش نرخ از سوی دولت بودند.

در همین زمینه ایران خودرو در روز 5شنبه، این خبر را تایید و نرخ های جدید را برای انواع خودرو اعلام کرد. بر همین اساس امروز تقاضا در این نمادها بیش از گذشته بود. "خساپا" امروز در میان نمادهای موثر بر رشد شاخص کل قرار داشت. تقاضای قابل توجه حقیقی ها در این سهم باعث شد در پایان معاملات این شرکت با صف تقاضای بیش از 77 میلیون سهمی همراه شود. بررسی تغییر مالکیت امروز این سهم حاکی از تقاضای وافر بازیگران خرد بود، به نحوی که بیش از 96درصد از سهم خرید به این گروه تعلق داشت.

شرکت مپنا، امروز بیشترین اثر را بر رشد شاخص به جای گذاشت. این سهم امروز شاهد صف نشینی سهامداران در سمت خرید بود. بعد از "رمپنا" شرکت های فولاد مبارکه اصفهان ، بانک ملت و سرمایه گذاری غدیر مانع رشد بیشتر شاخص کل شدند.

تغییر مالکیت بازار نیز به به نفع بازیگران خرد بود. بر اساس آمارها تغییر مالکیت امروز بورس به حدود 35 میلیارد تومان و از سمت حقوقی به حقیقی ثبت شد. بیشترین خرید حقیقی ها در صنعت خودرو بود و بعد از آن گروه های فنی مهندسی و موارد دارویی بیشترین تقاضا را از این سمت داشتند.

در آن سو، حقوقی ها امروز بیشترین خرید را در نمادهای بانکی داشتند و بعد ازآن فلزی ها مورد توجه این گروه قرار گرفتند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
0 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد