Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بورس كالا
https://goo.gl/Z7eSVD
1390/05/16 - 15:17 تاريخ انتشار: 5874 تعداد بازديد: 7241 كد خبر:
از سوی سازمان بورس؛
رتبه بندی کارگزاران بورس کالای ایران اعلام شد
رییس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: درپایان نخستین رتبه بندی کارگزاران بورس کالای ایران، شرکت های بانک کشاورزی، مفید، پارس ایده بنیان، مبین سرمایه، آگاه و کالای خاورمیانه حائز رتبه (الف) شدند.

 

سازمان بورس و اوراق بهادار نتایج نخستین رتبه‌بندی کارگزاران بورس کالای ایران را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، رییس اداره امور کارگزاران سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس این رتبه بندی شرکت های کارگزاری بانک کشاورزی، مفید، پارس ایده بنیان، مبین سرمایه، آگاه و کالای خاورمیانه حائز رتبه (الف) شدند.

محمد عطایی افزود : شرکت های کارگزاری سی ولکس کالا، بانک ملی، رضوی، حافظ، نهایت نگر، بانک صنعت و معدن سپهر باستان، سهم آشنا، خبرگان سهام، صبا جهاد، بانک صادرات، بهمن، تامین سرمایه نوین و شهر نیز رتبه (ب) را به خود اختصاص دادند.

وی خاطر نشان کرد : در پایان این رتبه بندی، 6 شرکت کارگزاری حائز رتبه (الف)، 16 کارگزار حائز رتبه (ب)، 22 شرکت حائز رتبه (ج)، 17 کارگزار حائز رتبه (د) و 5 کارگزار در رتبه (ه) قرار گرفتند.

رییس اداره امور کارگزاران سازمان بورس گفت : بر اساس مصوبه هیات مدیره این سازمان، کارگزارانی که رتبه (الف) را کسب کردند، می ­توانند با احراز سایر شرایط و کسب مجوز از سازمان در شرکت فرابورس ایران به فعالیت کارگزاری بپردازند.

وی ادامه داد : این دسته از کارگزاران پس از شش ماه از فعالیت در شرکت فرابورس ایران در صورتی که عملکرد آنها در شرکت فرابورس ایران مناسب ارزیابی شود، می ­توانند با احراز شرایط و کسب مجوز از سازمان، به فعالیت در شرکت بورس اوراق ­بهادار تهران بپردازند.

عطایی تصریح کرد : کارگزارانی که براساس دستورالعمل رتبه­ بندی کارگزاران بورس کالای ایران، رتبۀ (ب) را کسب نموده­ اند، با احراز شرایط و کسب مجوز از سازمان در شرکت فرابورس ایران به فعالیت کارگزاری بپردازند.

وی اظهار داشت : موافقت اصولی برای اعطای مجوزهای موضوع فوق پس از کسب رتبه های لازم و با پیشنهاد معاونت نظارت بر نهادهای مالی و تایید ریاست سازمان بورس اعطاء خواهد شد.

رییس اداره امور کارگزاران سازمان بورس اضافه کرد : شرکت کارگزاری پس از کسب این موافقت اصولی حداکثر دو ماه فرصت خواهد داشت تا شرایط تعیین شده برای شروع فعالیت مربوطه را احراز نماید. این مهلت با پیشنهاد معاونت نظارت بر نهادهای مالی و ذکر دلایل و موافقت ریاست سازمان حداکثر تا دو ماه دیگر قابل تمدید است. در صورت عدم احراز شرایط شروع فعالیت در مهلت­ های مقرر، موافقت اصولی صادره از درجه اعتبار ساقط خواهد شد.

وی گفت : هر شرکت کارگزاری که مجوز فعالیت خود را دریافت کند، موظف است در طول فعالیتش، رتبه مورد نظر را حفظ نماید، در غیر این صورت موضوع جهت رسیدگی به مرجع رسیدگی ارجاع می­گردد. مرجع رسیدگی می­ تواند مجوز فعالیت صادره را تعلیق کرده و برای شرکت کارگزاری مهلتی که از 6 ماه تجاوز نخواهد کرد ، برای کسب رتبۀ مربوطه تعیین کند.

عطایی ادامه داد : در صورت عدم کسب رتبۀ مربوطه در مهلت یاد شده، مرجع رسیدگی می­تواند مجوز فعالیت صادره را لغو کند.

فهرست رتبه بندی کارگزاران بورس کالای ایران در فایل مرتبط آمده است.

 

 

 

 

 
كليد واژه خبر:
بورس كالا, سازمان بورس, صورت‌هاي مالي, كارگزار
فايل های مرتبط:
  1. _________________________________20.xls
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
8 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد