Skip Navigation Links
 
  Skip Navigation Linksسنا : نمايش خبر  
 
 
1 
 
بازار سرمايه
https://goo.gl/P1xqvK
1395/09/24 - 10:56 تاريخ انتشار: 4029 تعداد بازديد: 36425 كد خبر:
مدیریت نظارت برنهاد های مالی صادر کرد:
فراخوان دریافت تقاضای تأسیس شرکت های رتبه ‌بندی
بر اساس مصوبۀ هیأت مدیره سازمان بورس به تاریخ 18 آبان ماه 95، کلیه متقاضیان تأسیس شرکت رتبه ‌بندی از تاریخ انتشار این فراخوان به مدت 2 ماه مهلت دارند، تقاضای تأسیس شرکت رتبه ‌بندی را مطابق با شرایط تعیین شده در دستورالعمل تأسیس و فعالیت مؤسسات رتبه‌بندی (مصوب 21 فروردین 95 هیأت‌ مدیره سازمان) به مدیریت نظارت برنهادهای مالی ارائه کنند.
 

مدیریت نظارت بر نهادهای مالی؛ طی فراخوان شماره   12020070 مورخ 23 آذرماه 95 از کلیۀ متقاضیان حائز شرایط دریافت مجوز تاسیس شرکت رتبه بندی اعتباری خواست تا برای دریافت مجوز تأسیس اقدام کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، بر اساس مصوبۀ هیأت مدیره سازمان بورس به تاریخ 18 آبان ماه 95، کلیه متقاضیان تأسیس شرکت رتبه ‌بندی از تاریخ انتشار این فراخوان به مدت 2 ماه مهلت دارند، تقاضای تأسیس شرکت رتبه ‌بندی را مطابق با شرایط تعیین شده در دستورالعمل تأسیس و فعالیت مؤسسات رتبه‌بندی (مصوب 21 فروردین 95 هیأت ‌مدیره سازمان) به مدیریت نظارت بر نهادهای مالی ارائه کنند.

به استناد این مصوبه و ماده 2 دستورالعمل آن، در این مرحله حداکثر 3 مجوز صادر خواهد شد.

در این ابلاغیه که با امضای محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی صادر شده، حضور هر یک از بورس های فعال در بازار سرمایۀ کشور (اعم از بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس انرژی ایران و بورس کالای ایران) و نیز بانک ‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در ترکیب سهامداری مؤسسۀ رتبه‌بندی ممنوع است.

یادآور می شود، متقاضیان می توانند تقاضای خود را از طریق تکمیل فرم‌ های قابل دسترس در تارنمای رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار به مدیریت نظارت برنهادهای مالی ارسال کنند.

 
-پايگاه خبری بازار سرمايه -سنا توسط:
نام و نام خانوادگی
آدرس الكترونيك
 
ديدگاه خود را درباره اين مطلب بيان کنيد.
 
لطفا رتبه پيشنهادی خود به اين خبر را مشخص نماييد
كم
1 2 3 4 5 6 7 8 9
زياد
1 2 3 4 5 6 7 8 9
7 نفر به اين مطلب رای داده اند
 
 
 
 
©2017 All rights reserved.
Powered by IT Department of SEO.
 
©(1389-1395) تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان بورس می باشد
نقل مطالب بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد