کتاب

درون همه ما احساساتی وجود دارند که گاهی غلیان کرده، بر زندگی مان اثر گذاشته و ما را به مکان یا زمان دیگری پرتاب می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، گاهی این احساسات چنان ناخوشایند هستند که مانند غل و زنجیر درومان می پیچند و اجازه هر گونه فعالت مثبت را از ما می گیرند. حالا فرض کنید معامله گر هم باشید و موقع انجام معامله، گرفتار این احساسات ناخوشایند شوی، هر هیجان یا احساسی می تواند از خاطرات بیرون بیاید و در معامله گری خلل ایجاد کند.

کتاب «بازی معامله گری با شناخت خویشتن بازی رو به نفع خود تغییر بده» نوشته زینب آذریان توسط انتشارات چالش در ۱۲۹صفحه منتشر شده است. هر معامله گری به عنوان یک انسان همواره با مشکلات، احساسات ناخوشایند و افکار منفی بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کند. بین تمام احساسات ناخوشایند، ترس و طمع دو احساسی هستند که بیشتر از بقیه در معامله گری خلل ایجاد می کنند؛ البته اگر ترس و طمعی در کار نباشد بازاری هم شکل نمی گیرد، قیمت ها به دلیل طمع بالا می روند و به دلیل ترس ریزش می کنند. در این کتاب که به ترس و طمع غیرطبیعی می پردازد با درمانگری همراه می شوید که هدفش کمک به معامله گران است تا تصمیمات بهتر بگیرند و بر موانع روانی موفقیت چیره شوند.
 کتاب «بازی معامله گری» اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.
ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،   ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.
 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.
 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test