کتاب

سفری پرجنب و جوش به هنگ کنگ که یکی از مهم‌ترین مراکز قدرتمند مالی جهان است و حضور در یک کارگاه آموزشی در این کشور، زمینه نگارش کتاب «جادوی اعداد» می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، از مهمترین سوالاتی که این روزها با اوج گرفتن حضور عموم مردم در بازار سهام و خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی به وضوح در محافل مختلف شنیده می‌شود، این است که آیا سهم فلان شرکت آنقدری که معامله شد می‌ارزید؟ چه آینده قیمتی می توان برای آن پیش‌بینی کرد؟ و یا اینکه با توجه به پیچیدگی علم مالی، آیا این امکان برای عموم مردم وجود دارد تا فارغ از فرمول‌های انتزاعی به ارزیابی و تحلیل درستی از ارزشمندی سهام شرکت‌ها برسند؟

کتاب «جادوی اعداد» _تکنیک های قیمت گذاری سهام از علم تا هنر_ نوشته علی صادقی و امیر مهاجر توسط انتشارات لوح فکر در ۱۹۶ صفحه منتشر شده است. این کتاب ضمن ارائه تکنیک هایی با زبان ساده برای واکاوی عمیق صورت های مالی شرکت ها، با ارائه ده‌ها مثال واقعی به سوالاتی که پیش تر مطرح شد، پاسخ می دهد. این کتاب در واقع هنر ارزش گذاری سهام را آموزش می دهد و هم زبان با وارن بافت تاکید می کند در بورس باید فرصت طلب دانا بود.
این کتاب به تازگی به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. 
ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.
 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند. 
 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.
 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test