کتاب

بازار دارایی‌ها در ایران دهه ۹۰ شمسی پرتلاطم بوده است؛غیر از تحریم، قیمت نفت و کرونا که متغیرهای تاثیرگذار بر این بازار بوده‌اند، حضور گسترده مردم در این بازار هم تغییرات اساسی در ساختار آن به وجود آورده است.

پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، کتاب «بازار دارایی‌ها در دهه ۹۰ شمسی: دفتر اول بازار اوراق بهادار» ویراستار حسین عبده تبریزی توسط نشر نی در ۳۳۳ صفحه منتشر شده است. این کتاب متن نوشتاری ۱۶ سخنرانی در مورد بازار سهام، شبکه کارگزاری، بازار اوراق با درآمد ثابت، ارزشیابی سهام، اعتبارسنجی ناشران و ادغام و تملک در بازار سرمایه ایران در این دهه است.

سخنرانان این نشست ها که استادان، مدیران و فعالان بازار سرمایه اند، در ارائه های خود کوشیده اند به تحولات و چالش های این بازار اشاره کنند، دلیل اصلی تغییر ساختار را توضیح دهند و راه حل‌هایی برای برون رفت از مشکلات آن بیابند. مقاله های این کتاب بخشی از مطالب ارائه شده در کلاس آموزش مالی ویراستار است؛ البته در آن کلاس غیر از بررسی بازار اوراق بهادار بازار سایر دارایی ها نیز مطالعه و تحلیل شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است. این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت.

ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۶۰۵۵ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۵۰۷۹ عنوان کتاب فارسی، ۲۶۵۳ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۷۷۶۴ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن ۸۴۰۸۳۱۹۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه: خیابان حافظ پایین تر از خیابان جمهوری نبش خیابان هاتف ساختمان بورس طبقه ۴.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =
test