نفت

به گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز، ترکیبی از واقعیت‌ها مبنی بر اینکه تقاضای نفت قوی‌تر از حد انتظار خواهد بود و عرضه اوپک ممکن است به اندازه تقاضا رشد نکند، به افزایش قیمت طلای سیاه منجر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، به نزدیک به ۸۴ دلار در هر بشکه رسید، زیرا این تصور که عرضه‌های محدود و انتظارات مبنی بر اینکه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و گسترش نوع Omicron ، تقاضای جهانی را از مسیر خود خارج نکند، قوت گرفت.

این در حالی است که همچنان کمبود ظرفیت در برخی کشورها به این معناست که افزایش عرضه توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) کمتر از میزان مجاز در توافق با متحدانش است.

از آن سو و در طرف تقاضا، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو روز سه شنبه گفت که انتظار دارد تاثیر اقتصادی Omicron کوتاه مدت باشد و افزود که سه ماهه بعدی می تواند برای اقتصاد پس از فروکش کردن Omicron بسیار مثبت باشد.

نفت خام برنت پس از کاهش یک درصدی در روز دوشنبه، با ۳.۵۲ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از اوایل نوامبر است.

نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با ۳.۸۲ درصد افزایش به ۸۱ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت از اواسط نوامبر است. یادآور می‌شود، نفت وست تگزاش اینترمدیت امریکا، روز دوشنبه ۰.۸ درصد کاهش داشته است.

قیمت نفت برنت در معاملات امروز چهارشنبه در ساعت ۷:۴۲ به وقت تهران، با کاهش ۰.۱۳ درصدی در هر بشکه، ۸۳ دلار و ۶۱ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۰۴ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۸۱ دلار و ۲۵ سنت معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۰۳ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۱۷ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

قیمت طلا در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه یک درصد افزایش یافت، زیرا دلار پس از کشته شدن جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در مقابل کنگره، در برابر عقب‌نشینی در بازده اوراق قرضه، حمایت شد.

به گفته جیم ویکوف، تحلیلگر ارشد کیتکو متالز، «این واقعیت که پاول بیش از حد انتظار تندرو نبود، شاید اندکی باعث آرامش بازار طلا شده است.»

هر اونس طلا در معاملات روز گذشته با یک درصد افزایش به یک هزار و ۸۱۹ دلار و ۵۸ سنت رسید.

نقره نیز با کاهش ۰.۱۲ درصدی، ۲۲ هزار و ۷۸۵ دلار معامله شد.

مس با افزایش ۰.۷۵ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۴۶۲ دلار قیمت خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test