صورت مالی

در بورس اوراق بهادار تهران، ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات در هفته منتهی به ۲۲ دی، نسبت به هفته منتهی به ۱۵ دی‌ماه افزایشی شد؛ همچنین، شاخص کل بورس نیز کاهش ۲.۱۱ درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته منتهی به ۲۲ دی ۱۴۰۰، حکایت از آن دارد که ارزش کل معاملات این بازار در این هفته نسبت به هفته گذشته با ۳۵.۸۴درصد افزایش، از ۱۳۵ هزار و ۳۸۳ میلیارد ریال به ۱۸۳ هزار و ۹۰۳ میلیارد ریال رسید. همچنین، حجم کل معاملات این بازار از ۲۰ میلیارد و ۹۷۴ میلیون سهم در هفته گذشته به ۲۹ میلیارد و ۵۱۵ میلیون سهم رسید که افزایش ۴۰.۷۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وضعیت صعود و نزول بازارها

در هفته یادشده، بازارها نسبت به هفته گذشته افزایشی شدند؛ این در حالی است که ارزش معاملات و حجم معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نسبت به هفته گذشته، روند کاهشی داشته است..

بر این اساس، ارزش معاملات در بازار اول سهام، افزایش ۱۴.۴۸ درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته گذشته خود تجربه کرد و از ۴۰ هزار و ۹۸۲ میلیارد ریال به ۴۶ هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته منتهی به ۱۵ دی ماه ۷ میلیارد و ۲۳۴ میلیون سهم بود به ۹ هزار و ۵۰۲ میلیارد سهم در هفته گذشته رسید و افزایش ۳۱.۳۵ درصدی را به ثبت رساند.

روند حرکت بازار دوم سهام نیز همانند بازار اول سهام افزایشی بود. به طوری‌که ارزش معاملات این بازار در هفته منتهی به ۲۲ دی نسبت به هفته گذشته خود، ۱۱۰.۵۱ درصد افزایش یافت و از ۴۲ هزار و ۷۳۶ میلیارد ریال به ۸۹ هزار و ۹۶۴ میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز با ۶۹.۵۷ درصد افزایش، از ۱۰ میلیارد و ۱۹۴ میلیون سهم به ۱۷ میلیارد و ۲۸۶ میلیون سهم رسید.

ارزش معاملات بازار بدهی با رشد ۶۸.۳۳ درصدی از ۲ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال در هفته گذشته به ۴ هزار و ۴۸۶ میلیارد ریال در هفته منتهی به ۲۲ دی ماه رسید. حجم معاملات بازار بدهی نیز از ۲.۷۰ میلیون برگه به ۴.۴۷ میلیون برگه رسید که رشد ۶۵.۳۹درصدی را نشان می‌دهد.

ارزش معاملات در بازار مشتقه در هفته منتهی به ۱۵ دی ماه ۲۲۴ میلیارد ریال بود که در هفته منتهی به ۲۲ دی به ۲۵۷ میلیارد ریال رسید و افزایش ۱۴.۳۸ درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار با ۴۷۲ درصد افزایش، از ۴.۸۴ میلیون قرارداد در هفته قبل به ۲۷.۷۰ میلیون قرارداد در هفته منتهی به ۲۲ دی ماه رسید.

ارزش معاملات صندوق های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به ۲۲ دی در مقایسه با هفته پیش، روندی کاهشی داشتند و ارزش معاملات این بازار از ۴۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال در هفته قبل به ۴۸ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریال در هفته یادشده رسید و کاهش ۱۳.۳۲ را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با افت ۲۳.۸۳ درصدی در این هفته نسبت به هفته قبل از ۳ میلیارد و ۵۳۹ میلیون یونیت به ۲ میلیارد و ۶۹۶ میلیون یونیت رسید.

شاخص کل کاهشی شد

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته منتهی به ۲۲ دی نسبت به هفته گذشته خود افت ۲.۱۱ درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و ۳۶۳ هزار واحد به یک میلیون و ۳۳۴ هزار واحد کاهش یافت که افت ۲۸ هزار و ۸۱۲ واحدی را نشان می دهد.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز در هفته منتهی به ۲۲ دی ماه نسبت به هفته قبل کاهش داشت و با ۱.۵۹ درصد کاهش از ۳۵۹ هزار و ۴۷۲ واحد به ۳۵۳ هزار و ۷۷۲ واحد رسید و ۵ هزار و ۷۰۱ واحد کاهش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test