معامله

در جریان معاملات امروز (شنبه، بیست و پنجم دی ماه)، شاخص کل بورس تهران با کاهش ۱۱ هزار و ۶۳۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۲۲ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۳ هزار و ۵۷۳ واحد کاهش، به رقم ۳۵۰ هزار و ۱۹۴ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات نخستین روز معاملاتی هفته، بیش از ۴ میلیارد و ۷۲۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۶ هزار و ۹۸۴ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۰ هزار و ۱۹۲ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۱۸ هزار و ۲۱۹ واحدی را تجربه کردند.

همچنین در جریان معاملات امروز، گروه خودرو با ۴۱ هزار و ۸۸۳ معامله به ارزش ۲ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۵ هزار و ۳۰۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۲۷ هزار و ۷۴۹ معامله به ارزش یک هزار و ۷۹۹ میلیارد ریال، گروه فرآورده‌های نفتی با ۲۲ هزار و ۹۳۸ معامله به ارزش یک هزار و ۴۰۸ میلیارد ریال و گروه اداره بازارهای مالی با ۱۴ هزار و ۲۹۷ معامله به ارزش ۸۱۵ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پتروشیمی فناوران با ۴۴۷ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۱۹۹ واحد، شرکت پتروشیمی بوعلی سینا با ۳۷ واحد، گروه صنعتی بارز با ۲۶ واحد و شرکت تأمین سرمایه امین با ۲۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت ایران خودرو با ۷۳۰ واحد، شرکت صنعتی و معدنی گل گهر با ۶۹۸ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۶۵۶ واحد، بانک ملت با ۵۸۹ واحد و شرکت پالایش نفت تهران با ۵۴۷ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس / فرابورس

test