نفت

اثرات عوارض صادراتی برخی از کالاهای نفتی اثر مستقیمی بر منافع جامعه میلیونی سهامداران کشور و از جمله سهامداران عدالت دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)؛ امروز سوم بهمن ماه ۱۴۰۰، مجید عشقی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار طی نامه‌ای از حمیدرضا حاجی بابایی، رییس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خواست تا ضمن بررسی مجدد بر وضعیت عوارض صادراتی بر موادی همچون قیر، متانول، اوره، پلی اتیلن و ...، نظرات کارشناسی در این خصوص را مد نظر قرار داده و تصمیم‌گیری در این زمینه را به بررسی جوانب و اثرات آن بر بازارسرمایه موکول کند.

در بخشی از این نامه آمده است که نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار آمادگی دارد در جلساتی مشترک توضیحات لازم را در این خصوص ارائه کند.

شایان ذکر است، چندی پیش خبری مبنی بر مشمولیت مالیاتی برای صادرات محصولات معدنی و پتروشیمی (به صورت خام و نیمه خام) در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بر خروجی رسانه ها قرار گرفت. به این معنی که بر اساس بند «ت» تبصره عوارض و مالیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، درآمد حاصل از صادرات مواد و محصولات معدنی و صنایع معدنی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در همه نقاط کشور مشمول مالیات می‌شود.

تعریف و فهرست مواد خام و نیمه‌خام مذکور با پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تهیه می‌شود و در مدت مدت سه ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

وضعیت عوارض صادراتی کالاهای نفتی با حضور کارشناسان بررسی شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test