تیتر سه سرویس

 • طلای زرد و سیاه افزایش یافتند

  مروری بر بازارهای جهانی طی هفته گذشته؛

  طلای زرد و سیاه افزایش یافتند

  بين‌المللقیمت نفت در روز جمعه برای دومین روز متوالی کاهش یافت. این موضوع تحت فشار افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا بود و این در حالی است که سرمایه‌گذاران پس از رسیدن شاخص‌ها به بالاترین حد هفت ساله در اوایل هفته، سود گرفتند.

 • افزایش ۵.۴ درصدی بهای نفت

  طی هفته گذشته به ثبت رسید؛

  افزایش ۵.۴ درصدی بهای نفت

  بين‌المللبه گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز، وضعیت عرضه جهانی نفت در برابر تقاضا بسیار محدود است و این موضوع سبب رونق قوی به بازار شده است.

 • چشم انداز مثبت بازار جهانی صکوک

  چشم انداز مثبت بازار جهانی صکوک

  بين‌المللانتظار می‌رود حجم انتشار صکوک در سال ۲۰۲۲ رشد داشته باشد و این ابزار کماکان به عنوان یکی از منابع کلیدی تامین مالی در بازارهای مالی اسلامی مورد استفاده قرار گیرد.

 • نفت به بالاترین قیمت خود از نوامبر ۲۰۲۱ رسید

  نفت به بالاترین قیمت خود از نوامبر ۲۰۲۱ رسید

  بين‌المللبه گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز، ترکیبی از واقعیت‌ها مبنی بر اینکه تقاضای نفت قوی‌تر از حد انتظار خواهد بود و عرضه اوپک ممکن است به اندازه تقاضا رشد نکند، به افزایش قیمت طلای سیاه منجر شده است.

 • قیمت نفت متأثر از افزایش تولید لیبی

  قیمت نفت متأثر از افزایش تولید لیبی

  بين‌المللبه گفته فیل فلین، تحلیلگر ارشد شرکت پرایس فیوچرز در شیکاگو، قیمت نفت تحت تأثیر نگرانی‌های Omicron و همچنین اعلام لیبی مبنی بر افزایش تولید، از رشدهای اولیه خود عقب نشینی کرده است.

 • نفت به رنگ قرمز، طلا به رنگ سبز

  در اخرین روز معاملاتی هفته رقم خورد؛

  نفت به رنگ قرمز، طلا به رنگ سبز

  بين‌المللقیمت نفت در روز جمعه به دلیل نگرانی‌های عرضه ناشی از ناآرامی‌ها در قزاقستان و قطعی برق در لیبی کاهش یافت.

 • تولید روزانه نفت افزایش می‌یابد

  با توافق اوپک پلاس؛

  تولید روزانه نفت افزایش می‌یابد

  بين‌المللاوپک و متحدان غیراوپک آن که اوپک پلاس نامیده می شوند، تصمیم گرفتند از ماه آینده، تولید خود را به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهند. این اقدام با توجه به فشار ایالات متحده برای افزایش عرضه و عدم وجود محدودیت های جدید برای کووید، انتظار می رفت.

 • کاهش قیمت طلا در پی افزایش بازدهی خزانه‌داری امریکا

  کاهش قیمت طلا در پی افزایش بازدهی خزانه‌داری امریکا

  بين‌المللبازدهی شاخص ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده به اوج خود در شش هفته گذشته رسید و جذابیت شمش‌های غیر بازده را کاهش داد.

 • رونق و سرگشتگی: حکایت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱

  رونق و سرگشتگی: حکایت بیت‌کوین در سال ۲۰۲۱

  بين‌المللبه باور نیکلاس پانیگیرتزوغلو، استراتژیست جی‌پی‌مورگان، تقاضا برای بیت‌کوین به قیمت حساس است و برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری از آوریل شروع به خارج شدن از بیت‌کوین کردند. آنها فکر می‌کردند قیمت بیت‌کوین نسبت به طلا بسیار بالا است.

 • افزایش قیمت نفت در آستانه سال ۲۰۲۲

  افزایش قیمت نفت در آستانه سال ۲۰۲۲

  بين‌المللدر سال ۲۰۲۱، قیمت نفت حدود ۵۰ درصد به دلیل بهبود اقتصاد جهانی پس از رکود همه‌گیر کووید-۱۹ و محدودیت تولید، حتی در شرایطی که آلودگی‌ها به بالاترین حد خود در سراسر جهان رسیده بود، افزایش یافت.

 • الاکلنگ طلای زرد و سیاه

  الاکلنگ طلای زرد و سیاه

  بين‌المللنفت آمریکا در آغاز معاملات روز چهارشنبه برای ششمین جلسه متوالی افزایش یافت و این در حالی است که نفت برنت با افزایش گسترده بازارهای جهانی و حمایت از قیمت‌ها، جایگاه بیشتری را به دست آورد.

 • طلای زرد و سیاه به بالاترین قیمت خود رسید

  طی مدت اخیر؛

  طلای زرد و سیاه به بالاترین قیمت خود رسید

  بين‌المللقیمت نفت برنت در معاملات روز نفت سه‌شنبه به بالاترین حد خود طی یک ماهه گذشته خود رسید و انتظارات مبنی بر اینکه نوع Omicron ویروس کرونا تنها تأثیر محدودی بر تقاضای جهانی خواهد داشت، جایگاه بیشتری را به تقاضای طلای سیاه اختصاص داد.

 • افزایش قیمت نفت در پی تعطیلات کریسمس

  افزایش قیمت نفت در پی تعطیلات کریسمس

  بين‌المللقیمت نفت برنت در آغاز معاملات روز دوشنبه افزایش یافت، این در حالی است که پس از لغو هزاران پرواز توسط خطوط هوایی در ایالات متحده در تعطیلات کریسمس در بحبوحه افزایش آلودگی‌های COVID-۱۹، قیمت نفت خام آمریکا کاهش یافته است.

 • نقش‌آفرینی اسپک‌ها در توسعه استارت‌آپ‌ها و رونق بورس

  یک کارشناس بازارسرمایه طی یادداشتی مطرح کرد:

  نقش‌آفرینی اسپک‌ها در توسعه استارت‌آپ‌ها و رونق بورس

  بين‌المللدر اخبار بورس نیویورک، هفته پیش اعلام شد؛ سهام شرکت هواپیمایی Joby Aviation Inc با نماد JOBY پس از ادغام با یک "شرکت به مقصد خاص تصاحب" یا Special Purpose Acquisition Company یا SPAC با جهش ٢٠ درصدی به ١٠.۶٢ دلار رسید.

 • قیمت جهانی نفت افزایش یافت

  قیمت جهانی نفت افزایش یافت

  بين‌المللقیمت نفت روز سه‌شنبه پس از افت شدید جلسه قبل به دلیل افزایش اشتهای سرمایه‌گذاران برای ریسک بهبود یافت، اگرچه آنها در بحبوحه گسترش سریع نوع ویروس کرونا Omicron در سراسر جهان محتاط بودند.

 • قیمت جهانی نفت کاهشی شد

  در پی نگرانی از شیوع کرونا امیکرون؛

  قیمت جهانی نفت کاهشی شد

  بين‌المللقیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته کاهش یافت. افزایش موارد ابتلا به نوع ویروس کرونا امیکرون این نگرانی را ایجاد کرده که محدودیت‌های جدید ممکن است به تقاضای سوخت ضربه بزند. این موضوع، بازار را در مسیر کاهشی قرار داده است.

 • قیمت نفت کاهشی ماند

  طی سه روز متوالی؛

  قیمت نفت کاهشی ماند

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی کاهش یافت؛ این در حالی است که انتظارات فزاینده مبنی بر اینکه رشد عرضه از رشد تقاضا در سال آینده پیشی خواهد گرفت، بر قیمت طلای سیاه تأثر گذاشته است.

 • افزایش قیمت نفت محدود شد

  افزایش قیمت نفت محدود شد

  بين‌المللقیمت نفت در روز سه‌شنبه در حالی افزایش یافت که افزایش قیمت‌ها به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران درباره تقاضای نفت پس از اعمال محدودیت‌های مجدد در اروپا و آسیا در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا محدود شد.

 • افزایش قیمت نفت در پی خوش‌بینی از محدود شدن ویروس کرونا

  افزایش قیمت نفت در پی خوش‌بینی از محدود شدن ویروس کرونا

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات روز دوشنبه در حال افزایش یافت که خوش‌بینی‌ها نسبت به ویروس کرونا افزایش یافته و این موضوع رشد اقتصادی جهانی و تقاضای سوخت را در پی داشته است.

 • افزایش قیمت نفت در پی سویه جدید کرونا

  افزایش قیمت نفت در پی سویه جدید کرونا

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات امروز، سه‌شنبه، پس از بازگشت تقریباً ۵ درصدی در روز گذشته، افزایش یافت. زیرا نگرانی‌ها درباره تأثیر کرونای امیکرون بر تقاضای جهانی سوخت تأثیر داشته و این در حالی است که مذاکرات هسته‌ای با موانعی مواجه شده و بازگشت عرضه نفت خام ایران را به تأخیر افتاده است.

 • افزایش قیمت نفت؛ بازتاب مذاکرات ایران و امریکا

  افزایش قیمت نفت؛ بازتاب مذاکرات ایران و امریکا

  بين‌المللپس از اینکه عربستان سعودی، قیمت نفت خام خود به آسیا و ایالات متحده را افزایش داد و به نظر می‌رسد که مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران برای احیای توافق هسته‌ای به بن‌بست رسیده باشد، قیمت نفت بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش یافت.

 • واکنش مثبت بازار نفت به نشست ۱۸۲ اوپک

  واکنش مثبت بازار نفت به نشست ۱۸۲ اوپک

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات امروز (چهارشنبه) و در آستانه برگزاری نشست ۱۸۲ اوپک با افزایش همراه شد، زیرا انتظار می‌رود تولیدکنندگان نفت با توجه به کاهش قیمت‌ها در واکنش به سویه جدید کرونا، مذاکره و تصمیم‌گیری کنند.

 • اوبر؛ آغازگر نظام حمل‌ونقل مدرن

  اوبر؛ آغازگر نظام حمل‌ونقل مدرن

  بين‌المللشرکت اوبر و خدماتی که ارائه می‌دهد، آن را به یکی از جذاب‌ترین شرکت‌هایی تبدیل کرده که در دهه گذشته ظهور کرده است. برنامه جهانی اشتراک‌گذاری سواری که در سال ۲۰۰۹ تأسیس شد، نظام حمل‌ونقل سنتی را مختل کرد و از آن یک نظام حمل‌ونقل مدرن ساخت تا به باارزش‌ترین شرکت خصوصی استارتاپی در جهان تبدیل شود.

 • BIS؛ یک نهاد بین‌المللی برای ارتقای ثبات مالی و پولی

  به بهانه تأسیس "بانک تسویه" بررسی شد؛

  BIS؛ یک نهاد بین‌المللی برای ارتقای ثبات مالی و پولی

  بين‌المللبانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS)، یک موسسه مالی بین‌المللی است که به بانک‌های مرکزی تعلق دارد و همکاری‌های پولی و مالی بین‌المللی را تقویت می‌کند. این نهاد، به عنوان یک بانک برای بانک‌های مرکزی عمل می‌کند. BIS کار خود را از طریق جلسات، برنامه‌ها و همچنین، فرایند بازل انجام می‌دهد.

 • قیمت طلا افزایش یافت

  در معاملات جهانی؛

  قیمت طلا افزایش یافت

  بين‌المللقیمت طلا روز چهارشنبه افزایش یافت، اگرچه تقویت دلار آمریکا و شرط‌بندی‌ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو می‌تواند نرخ‌های بهره را زودتر افزایش دهد، این فلز را زیر سطح کلیدی یک هزار و ۸۰۰ دلار نگه داشت.

test