تیتر سه سرویس

 • بورس نیجریه؛ فضایی برای مبادله قابل اعتماد در قاره سیاه

  معرفی بورس‌های جهانی؛

  بورس نیجریه؛ فضایی برای مبادله قابل اعتماد در قاره…

  بين‌المللارائه یک مرکز مبادله قابل اعتماد، کارآمد و قابل انطباق برای سرمایه‌گذاران و کسب و کارها در آفریقا، انگیزه‌ای برای گردهمایی ۴ شرکت تجاری بزرگ در بانک مرکزی نیجریه و سپس تاسیس بورس اوراق بهادار نیجریه شد.

 • سوت‌زنان بازار سرمایه پاداش‌های میلیون دلاری گرفتند!

  نگاهی بر آمار جهانی پاداش سوت‌زنی؛

  سوت‌زنان بازار سرمایه پاداش‌های میلیون دلاری گرفتند!

  بين‌المللبراساس تازه‌ترین اخبار منتشر شده از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در می سال ۲۰۲۲ میلادی، این کمیسیون به میزان ۵/۳ میلیون دلار به ۴ سوت‌زن که در اثبات یک پرونده تخلف نقش مؤثری داشتند، پرداخت کرده‌است.

 • قیمت جهانی نفت، بهبود نسبی پیدا کرد

  در پی کاهش ذخایر نفت آمریکا؛

  قیمت جهانی نفت، بهبود نسبی پیدا کرد

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات امروز چهارشنبه افزایش یافت و از پایین‌ترین سطح شش ماهه خود بازگشت؛ این در حالی است که افزایش قیمت نفت در پی کاهش بیش از حد انتظار در ذخایر نفت و بنزین ایالات متحده رخ داده است. این موضوع به سرمایه‌گذاران یادآوری کرد که در صورت تحت الشعاع قرار گرفتن چشم‌انداز رکود جهانی، تقاضا ثابت می‌ماند.

 • قیمت نفت یک درصد دیگر عقب نشست

  در پی نگرانی‌ها از کاهش تقاضای جهانی؛

  قیمت نفت یک درصد دیگر عقب نشست

  بين‌المللپس از آنکه داده‌های اقتصادی چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، نگرانی‌های جدیدی درباره رکود بالقوه جهانی که می‌تواند تقاضای انرژی را تحت تأثیر قرار دهد را آشکار کرد، قیمت نفت در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه کاهش یافت که به افزایش زیان‌های جلسه قبل دامن زد.

 • قیمت نفت برنت حدود یک درصد افت کرد

  در پی اعلام آمادگی آرامکو برای افزایش تولید؛

  قیمت نفت برنت حدود یک درصد افت کرد

  بين‌المللپس از اینکه شرکت آرامکو عربستان سعودی (بزرگترین صادرکننده نفت جهان) اعلام کرد که آماده است تولید خود را افزایش دهد، قیمت نفت دوباره کاهش یافت. این در حالی است که تولید نفت در چندین سکوی دریایی خلیج مکزیک آمریکا پس از توقف کوتاه در هفته گذشته از سر گرفته شده است.

 • بورس تورنتو؛ سومین بورس بزرگ در امریکای شمالی

  بورس تورنتو؛ سومین بورس بزرگ در امریکای شمالی

  بين‌المللبورس تورنتو بر اساس ارزش بازار، پس از بورس‌های واشنگتن و نزدک، سومین بورس در امریکای شمالی و یازدهمین بورس در دنیا است.

 • افزایش ذخایر نفت خام امریکا باعث کاهش قیمت نفت شد

  افزایش ذخایر نفت خام امریکا باعث کاهش قیمت نفت شد

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه پس از اینکه داده‌های صنعتی نشان داد ذخایر نفت خام امریکا به طور غیرمنتظره‌ای در هفته گذشته افزایش یافته است، کاهش یافت؛ این موضوع حکایت از کساد بالقوه در تقاضا دارد.

 • قیمت نفت در پایین‌ترین حد خود از فوریه

  قیمت نفت در پایین‌ترین حد خود از فوریه

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، جمعه، اندکی افزایش یافت؛ اما این افزایش قیمت باز هم بر روند کاهشی نفت موثر نبود و قیمت نفت به پایین‌ترین سطح خود از فوریه رسید. این در حالی است که نگرانی درباره کمبود عرضه با کاهش تقاضای سوخت سبب خنثی شدن افزایش قیمت نفت شد.

 • اجرای «نظارت مبتنی بر ریسک» در بازار سرمایه زامبیا

  اجرای «نظارت مبتنی بر ریسک» در بازار سرمایه زامبیا

  بين‌المللاز 31 مارس 2022، کمیسیون بورس و اوراق بهادار زامبیا، بازارهای سرمایه این کشور را به چارچوب نظارتی جدیدی به نام نظارت مبتنی بر ریسک (Risk Based Supervision "RBS") مجهز کرد که به نظر می‌رسد نقطه عطف مهمی در تنظیم بازار سرمایه این کشور باشد.

 • از نقش مؤسسات رتبه‌بندی تا توسعه بازار بدهی غیردولتی

  سنا طی یادداشتی بررسی کرد

  از نقش مؤسسات رتبه‌بندی تا توسعه بازار بدهی غیردولتی

  بين‌المللبسط و گسترش فعالیت موسسات رتبه‌بندی در ایران در کنار فعالیت کارشناسی به دور از آفت‌هایی نظیر جهت‌گیری‌های غیرتخصصی براساس منافع کوتاه‌مدت می‌تواند حضور شرکت‌ها و نهادهایی نظیر شهرداری‌ها را در بازار بدهی بیشتر و استفاده از این بستر بکر را امکان‌پذیرتر کند.

 • سومین بورس دنیا بدون حضور جدی سرمایه‌گذار خارجی

  معرفی نخستین بورس کشور سرخ

  سومین بورس دنیا بدون حضور جدی سرمایه‌گذار خارجی

  بين‌المللبورس شانگهای سومین بازار سهام بزرگ جهان از نظر ارزش بازار با ۶.۵ تریلیون دلار با ۱۵۰۰ شرکت پذیرفته شده در سال ۲۰۲۱ است. این بورس، بزرگترین بازار سهام آسیا است.

 • تضعیف نفت در برابر تقویت دلار

  تضعیف نفت در برابر تقویت دلار

  بين‌المللقیمت نفت در ابتدای مبادلات امروز، چهارشنبه، حدود یک درصد کاهش یافت. این موضوع باعث معکوس شدن سودهای جلسات پیش از نشست تولیدکنندگان اوپک پلاس شد.

 • زنگ خطر شاخص دلار به صدا درآمده است؟

  زنگ خطر شاخص دلار به صدا درآمده است؟

  بين‌المللبر اساس داده های منتشر شده هفته قبل، رشد اقتصادی برای دومین فصل پیاپی رشد منفی را ثبت کرد که به معنای کوچک تر شدن کیک اقتصاد واز نظر فنی علامت وارد شدن به یک دوره رکودی است.

 • تداوم ریزش قیمت نفت در پی نگرانی‌ها از رکود اقتصادی

  نفت؛ زیر کانال ۱۰۰ دلار

  تداوم ریزش قیمت نفت در پی نگرانی‌ها از رکود اقتصادی

  بين‌المللقیمت نفت در آغاز معاملات امروز سه‌شنبه، روند کاهشی خود را دنبال کرد؛ زیرا سرمایه‌گذاران همچنان نگران کاهش تقاضای جهانی نفت به دنبال داده‌های ضعیف تولید در چندین کشور هستند. این نگرانی‌ها به افزایش ضرر نسبت به جلسه قبل دامن زده است.

 • تحلیلگران پیش‌بینی خود از میانگین قیمت نفت در ۲۰۲۲ را کاهش دادند

  تحلیلگران پیش‌بینی خود از میانگین قیمت نفت در ۲۰۲۲…

  بين‌المللبا انعکاس داده‌ها از کاهش میزان تولیدات صنعتی در چین و ژاپن و همچنین کاهش تقاضای سوخت، تحلیلگران در نظرسنجی رویترز برای اولین بار از آوریل، پیش بینی خود را برای میانگین قیمت برنت در سال ۲۰۲۲ به ۱۰۵.۷۵ دلار در هر بشکه کاهش دادند. برآورد آنها برای WTI به ۱۰۱.۲۸ دلار کاهش یافته است.

 • آشنایی با مفهوم نرخ بهره بین بانکی و تفاوت آن در اقتصادهای دستوری و غیردستوری

  سنا بررسی کرد

  آشنایی با مفهوم نرخ بهره بین بانکی و تفاوت آن در اقتصادهای…

  بين‌المللنرخ بهره بین بانکی در ایران معادل نرخ repo در دنیا است. به طور خلاصه نرخ repo هزینه استقراض یک شبه پول بین نهادهای پولی و مالی است که در سراسر دنیا با سیستم نرخ ارز شناور، به عنوان یکی از متغیرهای موثردر نرخ بهره واقعی اقتصاد شناخته می‌شود و از این نظر حائز اهمیت است. در این گزارش ابتدا به تعریف repo و اهمیت آن خواهیم پرداخت سپس با نگاهی به بازار ایران، تاثیر این نرخ را بر بورس مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • افزایش قیمت نفت در پی ناامیدی از افزایش عرضه اوپک‌پلاس و افزایش کمتر از انتظار بهره فدرال

  افزایش قیمت نفت در پی ناامیدی از افزایش عرضه اوپک‌پلاس…

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز جمعه اروپا در پی کاهش امیدها از افزایش عرضه نفت با توجه به نشست هفته آینده اوپک پلاس، افزایش یافت.

 • افزایش قیمت نفت در پی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا

  افزایش قیمت نفت در پی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا

  بين‌المللدر آغاز معاملات امروز، قیمت نفت در پی انتشار اخباری مبنی بر کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافت.

 • تداول؛ بزرگ‌ترین بازار اوراق بهادار در جهان عرب

  تداول؛ بزرگ‌ترین بازار اوراق بهادار در جهان عرب

  بين‌المللتداول نهمین بازار بزرگ سهام در میان ۶۷ عضو فدراسیون جهانی بورس‌ها و بازار نخست سرمایه در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. این بورس، سومین بازار بزرگ سهام در میان بازارهای نوظهور جهان به شمار می‌آید. این بورس عضو وابسته سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار، فدراسیون جهانی بورس‌ها و نیز فدراسیون بورس‌های عربی است.

 • نگاهی به مهم ترین رویدادهای اثرگذار بر طلا، دلار و اوراق قرضه در هفته جدید

  نگاهی به مهم ترین رویدادهای اثرگذار بر طلا، دلار و…

  بين‌المللپس از آن که در نهایت نگرانی ها از ادامه یافتن جریان گاز روسیه به اروپا سر آمد و نورداستریم یک کار خود را همانطور که برنامه ریزی شده بود از سر گرفت، این هفته نگاه ها دوباره به فدرال رزرو معطوف شده است که قرار است نشست دو روزه اش را برگزار نماید. طی این نشست بانک مرکزی ایالات متحده برای افزایش نرخ بهره تصمیم خواهد گرفت. تفاوت نسبت به دفعه قبل این است که نحوه برخورد فدرال رزرو با مشکل رکود اقتصادی بیشتر از برنامه افزایش نرخ بهره مورد توجه بازارهاست.

 • حرکت معکوس ارزش دلار و قیمت نفت

  حرکت معکوس ارزش دلار و قیمت نفت

  بين‌المللقیمت نفت در معاملات روز گذشته، دوشنبه، به دلیل ترس از کاهش عرضه، افت دلار آمریکا و تقویت ارزش بازارهای سهام، بیش از یک درصد افزایش یافت. این در حالی است قیمت‌ها همچنان از نگرانی‌های پیرامون افزایش نرخ‌های بهره آمریکا و تضعیف تقاضای سوخت، متاثر است.

 • تقاضای سوخت متاثر از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

  تقاضای سوخت متاثر از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو

  بين‌المللنفت در آغاز معاملات امروز دوشنبه کاهش یافت؛ کاهش قیمت نفت، رشدهای قبلی را معکوس کرد. این در حالی است که نگرانی از افزایش نرخ بهره در ایالات متحده، به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده نفت جهان، ممکن است رشد تقاضای سوخت را محدود کند.

 • ثبت بیشترین درصد افزایش تولید نفت در جهان به نام ایران

  ثبت بیشترین درصد افزایش تولید نفت در جهان به نام ایران

  بين‌المللآمار نشریه فوربس نشان می‌دهد ایران سال 2021 بیشترین درصد افزایش تولید نفت در میان 10 کشور برتر تولیدکننده جهان را به ثبت رسانده است.

 • بورس مالزی؛ بورسی پیشتاز در بازار اوراق بهادار جهان اسلام

  بورس مالزی؛ بورسی پیشتاز در بازار اوراق بهادار جهان…

  بين‌المللبورس کوالالامپور، بورس اوراق بهادار مالزی است که به نام بورس مالزی شناخته می‌شود. این یکی از بزرگترین بورس‌ها در انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا و کاملا خودکار است. سهام، صندوق های قابل معامله در بورس، دارایی‌های اسلامی فراساحلی و سایر اوراق بهادار در این بورس فهرست شده‌اند.

 • ثبات قیمت نفت پس از کاهش شدید تقاضای ایالات متحده

  ثبات قیمت نفت پس از کاهش شدید تقاضای ایالات متحده

  بين‌المللقیمت نفت در اوایل معاملات امروز جمعه پس از کاهش حدود ۳ درصدی در روز پنجشنبه به دلیل کاهش تقاضا در ایالات متحده به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان و افزایش عرضه از لیبی، تقریباً بدون تغییر ماند.

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل

test