تالار

محمد پورتدین_کارشناس بازار سرمایه_ آخرین روز کاری هفته گذشته و البته هفته‌ای نیمه تعطیل با ادامه استقبال صنایع کوچک و سهام بنیادی با تکنیکال جذاب، سپری شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این هفته صنایع غذایی، دارویی، پالایشگاهی، سیمانی، بیمه‌ای، ساخت محصولات فلزی، فنی و مهندسی و انبوه سازی از اقبال بیشتر و معاملاتی به مراتب مثبت‌تر از سایر گروها برخوردار بودند اما در اواخر بازار آخرین روز کاری و درپی پرنگ شدن شایعه اتمام ارزش گذاری نمادهای خودرویی، افزایش تقاضا و معاملات مثبت صنعت خودرویی را نیز نظاره گر شدیم.

بطوریکه اکثر قطعه سازها با صف خرید به کار خود پایان دادند، نحوه دادوستدهایی که به نظر میرسد به لیدری گروه خودرویی و پالایشگاهی، این هفته نیز ادامه داشته باشد.

نکته قابل توجه هفته‌های اخیر و در بازارهای جهانی، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی امریکا، افزایش احتمال تحریم نفتی روسیه توسط اتحادیه اروپا و در نهایت ادامه رشد تورم جهانی می باشد که از استمرار صعود و رشد قیمت‌های نفت، انرژی و کامودیتی ها در بازارهای بین المللی و در بازه‌ی بلند مدت حکایت دارد و می‌تواند صنایع مرتبط با قیمت‌های جهانی، دلاری و صادرات محور را با افزایش تقاضای مجددی همراه سازد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های یادداشت‌ها

test