نفت

قیمت نفت به دلیل نگرانی‌های اقتصادی جهانی سقوط کرد. این در حالی است که اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت نفت روسیه رأی نداده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز دوشنبه همراه با بازارهای سهام در آسیا کاهش یافت. کاهش قیمت نفت ناشی از ترس از رکود جهانی، می‌تواند تقاضای نفت را کاهش دهد. این در حالی است که سرمایه‌گذاران به مذاکرات اتحادیه اروپا درباره تحریم نفت روسیه که انتظار می‌رود عرضه جهانی را تشدید کند، چشم دوخته‌اند.

در آغاز معاملات امروز، قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت یا ۰.۳ درصد کاهش به ۱۱۲ دلار و ۱۱ سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۴۱ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش به ۱۰۹ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه رسید.

به گفته تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets، احساس ریسک گسترده‌تر ناشی از ترس از رکود اقتصادی و قرنطینه‌های چین عوامل اصلی فشار بر قیمت نفت هستند.

بازارهای مالی جهانی همچنین به دلیل نگرانی درباره افزایش نرخ بهره و قرنطینه‌های طولانی مدت COVID-۱۹ در چین که به اقتصاد شماره دو جهان آسیب می‌زند، نگران شده است.

تنگ ادامه می‌دهد: قراردادهای مداوم چین می‌تواند بر قیمت‌های کوتاه‌مدت نفت تأثیر بگذارد. کاهش قیمت توسط عربستان سعودی همچنین بازتاب نگرانی درباره تقاضای جهانی نفت است.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان، روز یکشنبه قیمت نفت خام آسیا و اروپا را برای ماه ژوئن کاهش داد.

هفته گذشته، قیمت نفت برنت و وست‌تی‌آی برای دومین هفته متوالی به دلیل نگرانی‌های عرضه پس از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای تحریم نفتی روسیه به عنوان بخشی از سخت‌ترین بسته تحریمی خود بر سر درگیری در اوکراین، افزایش یافتند. این پیشنهاد مستلزم رای وحدت روی اعضای اتحادیه اروپا است.

با این حال، واسیلیف، معاون نخست‌وزیر بلغارستان شب گذشته گفت: این کشور تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه را اگر روسیه از تحریم پیشنهادی عدول نکند، وتو خواهد کرد.

روز یکشنبه، کشورهای گروه ۷ متعهد شدند که واردات نفت روسیه را ممنوع یا به تدریج متوقف کنند و واشنگتن تحریم های جدیدی را علیه مدیران گازپروم بانک و سایر مشاغل اعمال کرد.

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن، روز یکشنبه گفت که ژاپن، بخشی از G۷ و یکی از پنج واردکننده بزرگ نفت خام جهان، واردات نفت خام روسیه را «اصولاً» ممنوع خواهد کرد.

قیمت نفت و طلا در معاملات امروز

به گزارش سنا از سی ان بی سی، قیمت نفت برنت در معاملات امروز، ‌دوشنبه، در ساعت ۸:۱۸ به وقت تهران، با افزایش ۰.۳۳ درصدی در هر بشکه، ۱۱۲ دلار و ۷۶ سنت معامله شد.

قیمت نفت خام آمریکا (وست تگزاس اینترمدیت) نیز تا لحظه تنظیم گزارش، افزایش ۰.۲۳ درصدی را به ثبت رساند و در هر بشکه، ۱۱۰ دلار معامله شد.

طلا نیز تا لحظه تنظیم این گزارش، کاهش ۰.۳۶ درصدی را تجربه کرد و هر اونس طلا به قیمت یک هزار و ۸۷۵ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

نقره نیز با کاهش ۰.۶۱ درصدی، ۲۲ دلار و ۲۳ سنت معامله شد.

مس با کاهش ۰.۸۷ درصدی مواجه شد و ۴ هزار و ۲۳ دلار قیمت خورد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =
test